Packshoty - fotografia produktowa, to się sprzedaje!

Packshot to obraz, który powinien rzetelnie odwzorowywać fotografowany przedmiot, produkt. Najczęściej do tego typu prezentacji używa się białego tła. Przed przystąpieniem do fotografii produktowej, przedmiot musi być odpowiednio przygotowywany i precyzyjnie oświetlony w studiu. Dopełnieniem tych działań jest późniejsza obróbka graficzna.

Fotografia produktowa - McDonald's

Fotografia produktowa, packshoty, to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnego marketingu. Packshoty należą do kategorii - fotografia komercyjna. Zdjęcia produktów potrzebuje niemalże każdy biznes – od małego przedsiębiorstwa poprzez sklep internetowy aż po dużą korporację.

Obecnie techniki fotografii produktowej są coraz bardziej zaawansowane, a przy pomocy profesjonalnego sprzętu fotograficznego można stworzyć naprawdę ciekawe i innowacyjne wizualizacje produktów. Jakość packshotów powinna być zawsze na najwyższym poziomie. Wynika to przede wszystkim z psychologii konsumenta, który, nie oszukujmy się, kupuje głównie oczami. Wybierając produkty, potencjalny klient zwraca szczególną uwagę na zdjęcia produktów. Ich kompletność i jakość wykonania.

 

Zobacz również: PACKSHOTY - Fotografia produktowa | Fotografia reklamowa | Sesje fotograficzne | Fotografia reportażowa

Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo